Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
Witamy na stronie KP PSP Mielec
foto1
Komenda Powiatowa PSP w Mielcu
foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
Stop pożarom traw !
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność.


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

Dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych z WFOŚiGW.

23.09.20 4

      23 września br.  w komendzie powiatowej PSP w Mielcu odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek OSP z powiatu mieleckiego z z-cą prezesa zarządu WFOŚiGW. W ramach ogólnopolskiego programu  dofinansowania służb ratowniczych, obecni na spotkaniu prezesi   jednostek OSP podpisali z przedstawicielem WFOŚiGW umowy o przyznanie dotacji. Środki jakie pozyska 27 jednostek z powiatu mieleckiego są przewidziane na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

23.09.20 523.09.20 8

Czytaj więcej: Dofinansowanie jednostek OSP z powiatu mieleckiego.

Zmiana rozmiaru czcionki:

Pożar fermy drobiu

 16.09.20 1

     W dniu 15.09.2020 r. do stanowiska kierowania PSP w Mielcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego przeznaczonego na hodowle indyków. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej budynek o wymiarach 12x94 m był objęty pożarem w całości. W działaniach udział brało 21 zastępów straży pożarnej, 58 strażaków, w tym zastępca komendanta powiatowego PSP w Mielcu i grupa operacyjna pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP - st. bryg. Daniela Dryniaka. W działaniach udział brały siły i środki z powiatów: mieleckiego, łańcuckiego, dębickiego, przeworskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

16.09.20 416.09.20 2

16.09.20 516.09.20 3

Opracowanie: st.kpt. Bartłomiej Bieniek, KP PSP Mielec.
Zdjęcia: bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie.

Zmiana rozmiaru czcionki:

PŁYNY DO DEZYNFEKCJI I MASECZKI DLA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH.

wrzesień 2020 2

    Na mocy uzgodnień pomiędzy Ministerstwem Zdrowia oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem komendy powiatowej PSP w Mielcu przeprowadzona została dystrybucja środków ochronny indywidualnej do placówek oświatowych z terenu powiatu mieleckiego. Na przełomie sierpnia i września funkcjonariusze i pracownicy mieleckiej komendy rozdysponowali łącznie 70850 sztuk maseczek oraz 20 160 litrów płynu do dezynfekcji.

Czytaj więcej: Płyny do dezynfekcji rąk i maseczki dla placówek oświatowych powiatu mieleckiego.

Zmiana rozmiaru czcionki:

WRĘCZENIE AKTÓW NADANIA STOPNI MŁODSZEGO ASPIRANTA

16.07.20 4

    16 lipca komendant powiatowy PSP w Mielcu - mł.bryg. Łukasz Kapinos pogratulował ukończenia Szkoły Apirantów PSP w Krakowie funkcjonariuszowi mieleckiej komendy – mł.asp. Markowi Cieśli. Decyzją komendanta głównego o skierowaniu do służby stałej w szeregi mieleckich strażaków zostatał przyjęty z dniem 15 lipca br. absolwent Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie - mł.asp. Bartosz Przybułek. Wręczając obu absolwentom akty nadania stopni - młodszego aspiranta, szef mieleckich strażaków - mł.bryg. Łukasz Kapinos, pogratulował funkcjonariuszom awansu i złożył życzenia wielu sukcesów zawodowych.

Czytaj więcej: Uroczyste wręczenie aktów nadania na stopień młodszego aspiranta.

INFORMACJA GIS

          KORONAWIRUS

Koronawirus w Czechach Trzy przypadki potwierdzone jednoczesnie article

         INFORMACJE GIS

Nie oszukuj ratownika.

SŁUŻBA CYWILNA

godło1 duze

KAMPANIA

logo s

TLENEK WĘGLA

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0462459
DziśDziś144
WczorajWczoraj212
Ten tydzieńTen tydzień1529
Ten miesiącTen miesiąc6837
WszystkichWszystkich462459