Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
Sztandar i Kompania Honorowa KP PSP w Mielcu
foto1
KP PSP Mielec
foto1
4 Maja Dzień Strażaka
foto1
Walka z żywiołem – Nasza specjalność
foto1
Stop Pożarom Traw


998

Zmiana rozmiaru czcionki:

ĆWICZENIA SPECJALNEJ GRUPY RATOWNICTWA TECHNICZNEGO "SGRT RZESZÓW 3".

28.09.17 10.2      W dniach 26 - 28 września br. na terenie betoniarni  „JP Pietras” w Mielcu odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Rzeszów 3”, która działa w ramach centralnego odwodu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej. Dowódcą grupy jest mł. bryg. Jacek Nita - dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w komendzie miejskiej PSP w Rzeszowie, natomiast jego zastępcą - bryg. Witold Strzępka – dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2  w komendzie powiatowej PSP w Mielcu. Pojazdy specjalistyczne jakimi dysponuje Grupa to między innymi ciężki samochód ratownictwa technicznego, ciężki samochód ratownictwa drogowego z KM PSP w Rzeszowie oraz ciężki żuraw ratowniczy o maksymalnym udźwigu 50 ton z KP PSP w Mielcu. Na wyposażeniu Grupy znajduje się również szeroka gama sprzętu służącego do stabilizacji, rozcinania, rozginania i przemieszczania elementów konstrukcji.

Czytaj więcej: Ćwiczenia Specjalnej Grupy Ratownicywa-Technicznego.

Zmiana rozmiaru czcionki:

CERTYFIKACJA MODUŁU HCP

         Komenda powiatowa PSP w Mielcu informuje, że w  dniach 25-26 września 2017 r. w komendzie wojewódzkiej PSP  w Rzeszowie odbyła się wizyta konsultacyjna stanowiąca pierwszy etap procesu certyfikacji modułu pomp wysokiej wydajności HCP Rzeszów do europejskiej zdolności reagowania kryzysowego .  W skład modułu wchodzi wydzielona grupa funkcjonariuszy i sprzętu  z mieleckiej komendy. Zastęp nasz brał udział w działaniach ratowniczych  poza granicami kraju oraz wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach wspomnianego modułu HCP. Szersza relacja z procesu certyfikacji zamieszczona została na stronie komendy wojewódzkiej PSP w Rzeszowie w  tym miejscu.

18056115992

Opracowanie: mł.bryg. Wojciech Kopacz, KP PSP w Mielcu;
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Mielcu.

Zmiana rozmiaru czcionki:

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

plakat053

       Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zachęca do wzięcia udziału w szlachetnym przedsięwzięciu jakim jest honorowe oddanie krwi. Po raz drugi Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzelowie organizuje dnia 7 października 2017 r. w godz. 9-13 akcję honorowego krwiodawstwa. Prośba o udział i szczegóły akcji w zamieszczono w poniższej odezwie.

Czytaj więcej: Akcja honorowego krwiodawstwa

Zmiana rozmiaru czcionki:

24.09.17 A2

IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE
OSP POWIATU MIELECKIEGO

      W niedzielę, 24 września 2017 r., na stadionie w Maliniu (gmina Tuszów Narodowy) odbyły się IX powiatowe zawody sportowo pożarnicze OSP powiatu mieleckiego. Udział wzięło w nich 31 drużyn pożarniczych, reprezentujących jednostki OSP z terenu powiatu mieleckiego, w tym 12 kobiecych i 19 męskich. Podczas zaciętej rywalizacji  w konkurencjach ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 7x50 m z przeszkodami wystartowało ponad 260 druhów i druhen. Do końcowej kwalifikacji punktowej zaliczono również ocenę wyszkolenia drużyn w ćwiczeniu musztry.
Komisję sędziowską z pośród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych mieleckiej komendy powołał komendant powiatowy PSP w Mielcu – st.bryg. Stanisław Rączka. Sędzią głównym zawodów był mł.bryg. Marek Gawlak.

24.09.17 B0424.09.17 C1

     Wśród mężczyzn najlepsi w powiecie mieleckim, zdobywając w klasyfikacji generalnej I miejsce, okazali się druhowie z jednostki OSP w Kębłów a w grupie kobiecej pierwsze miejsce zdobyły druhny reprezentujące OSP Padew Narodowa. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat mielecki w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Jednostkom tym serdecznie gratulujemy i życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku.
     Zawody uświetnili swoją obecnością m.in: poseł na sejm RP – Zbigniew Chmielowiec, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP -  mł.bryg. Andrzej Marczenia, radny sejmiku województwa podkarpackiego – Jan Tarapata, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Mielcu – druh Franciszek Augustyn, starosta powiatu mieleckiego – Zbigniew Tymuła, komendant powiatowy PSP w Mielcu – st.bryg. Stanisław Rączka, wójt gminy Borowa – Władysław Błażejowski, wójt gminy Gawłuszowice - Jan Nowak, wójt gminy Mielec - Józef Piątek, wójt gminy Tuszów NarodowyAndrzej Głaz oraz wójt gminy Wadowice Górne – Jerzy Kos.

24.09.17 1424.09.17 18

Czytaj więcej: IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Powiatu Mieleckiego.

SYSTEM OSTRZEGANIA

2.1

STOP POŻAROM TRAW

"NIE DLA CZADU"

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

LICZNIK ODWIEDZIN

0152118
DziśDziś158
WczorajWczoraj152
Ten tydzieńTen tydzień676
Ten miesiącTen miesiąc3962
WszystkichWszystkich152118

BIAŁA KSIĘGA

ksiega